Primorske mesto Essaouira

Přímořské město Essaouira – Maroko

Malé přímořské město Essaouira je asi 2,5 hodiny cesty od Marakéše na západním pobřeží Maroka. Je to město zvyklé na turisty, plné jednodušších i dražších hotelů, terasových restaurací a obchodů. Najdete zde také středověkou Medinu s úzkými uličkami plné tradičních tržnic a také přístav s rybím trhem.

Na kraji města na pláži se můžete projet na čtyřkolkách, velbloudech nebo na koních. Ale asi největším lákadlem je tohle přímořské město pro sportovce – Surfery a Kite-surfery (s menším zastoupením i pro Windsurfery). Je zde cítit také víc cool až hipí atmosféra a tak procházením určitých častí vás nemine závan hašiše.

Pokud přijíždíte z jihu nebo ze směru Marakéše, je to velmi příjemný odpočinek od suchých končin, přesto se připravte na často silný vítr.

Taxík vás vezme kdekoliv po městě za 7-10 DR. Vždy smlouvejte. Zůstala jsem jen krátce, ale ubytování bylo velmi příjemné, nenáročné s uvolněnou atmosférou. Využila jsem The Spot (Surf.spot). Mohu doporučit, nejde o dokonalé místo, ale bezpečné, veselé, s dobrou snídaní, klidné a velmi zajímavě dekorovanými pokoji. V okolí je jedním z vyjímečných v tomto směru, takže mohu doporučit.

Doprava

Do Essaouiry se dostanete např. s autobusy CTM nebo SupraTours.

Pokud se rozhodnete dopředu, můžete si lístek koupit online na stránkách http://www.ctm.ma nebo www.markoub.ma nebo pak osobně přímo v kanceláři.

Pokud se rozhodnete cestovat na poslední chvíli (1-2 dny předem nebo ve stejný den), často koupě online už není k dispozici (z důvodů ověření mezinárodních plateb). V takovém případě vám nezbývá než jít přímo do kanceláře autobusů CTM nebo Supratours. (V Marakéši jsou obě kanceláře blízko vlakového hl. nádraží).

Oblast tzv. tekutého zlata

Pokud si plánujete nakoupit arganový olej nebo kosmetiku v Maroku, doporučuji se do toho vrhnout v Essaouiře nebo ještě lépe zastavit vlastním autem u některých Arganových farem. Oblast Essaouiry a Agadiru jsou nejlepší pro Arganové stromy v Maroku. Přesto je vždy potřeba být na pozoru (přečtěte si článek o nakupování v Maroku).

Nelze kopírovat, sorry.